kilpailukalenteri

EuSA:n haulikkojaoston harjoitus- ja kilpailuohjelma 2019:

pvm / aika / lajit / L / sarjat / valvojat

02.04. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Nieminen/Rantala

09.04. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Peräntie/Nieminen

16.04. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Kaira/Eerola

23.04. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 75 / A,B,C / Kallio/Valo

30.04. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Nieminen/Soini

04.05. / 10.00 / Kaukokiito-trap / 100 / N/N-Y-Y50-Y60-Y70-Y75 / Haulikkojaosto / Kilpailukutsu / Tulokset

07.05. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 75 / A,B,C / Pellikka/Nieminen

14.05. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 75 / A,B,C / Kaira/Heinänen

21.05. / 17.00 / Alpovene-trap / 50 / A,B,C / Haulikkojaosto / Kilpailukutsu / Tulokset

28.05. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 75 / A,B,C / Norri/Laaksonen

30.5 / 12.00 / Kaukokiito-trap II / 75 / N/N-Y-Y50-Y60-Y70-Y75 / Haulikkojaosto / Kilpailukutsu / Tulokset

04.06. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 75 / A,B,C / Kallio/Suominen

11.06. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 75 / A,B,C / Soini/Pellikka

18.06. / 17.00 / EuSA-trap mestaruus, samalla Aluemestaruuskilp. 1-Trap. / Haulikkojaosto / Kilpailukutsu / Tulokset

25.06. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 75 / A,B,C / Soini/Kaira

02.07. / 17.00 / EuSA:n Automaatti Trap mest. samalla Aluemestaruuuskilp. / Haulikkojaosto / Tulokset

09.07. / 17.00 / EuSA: Skeet mestaruuskilpailu / 75 / sarjat / Nieminen/Rantala

26.07. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Soini/Kallio

23.07. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Eerola/Heinänen

30.07. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Kaira/Rantala

03.08. / 10.00 / Eura-trap, Beretta 1 -Cup / 100 / N/N-Y-Y50-Y60-Y70-Y75 / Haulikkojaosto / Kilpailukutsu Lounais-Suomen aluemestaruuskilpailujen 1-Trap ja automaattitrapin mitalit jaetaan Eura-Trapin palkintojenjaon yhteydessä.

06.08. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Norri/Soini

13.08. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Nieminen/Eerola

20.08. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Pellikka/Laaksonen

27.08. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Suominen/Nieminen

Harjoitusiltoina kilpaillaan pienistä palkinnoista!
Tiedustelut:
Kaira 050 5729018
Nieminen 040 5141135

TERVETULOA EuSA:an!

Tulostettava pdf-muotoinen harjoitus- ja kilpailuohjelma 2019 tästä.

Vanhat kilpailukalenterit

Vuosi 2018:

pvm / aika / lajit / L / sarjat / valvojat

03.04. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Nieminen/Jaakkola

10.04. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Jaakkola/Nieminen

17.04. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Kaira/Rantala

24.04. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 75 / A,B,C / Kallio/Nieminen

01.05. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Nieminen/Jaakkola

05.05. / 10.00 / Kaukokiito-trap / 100 / N/N-Y-Y50-Y60-Y70-Y75 / Haulikkojaosto / Kilpailukutsu / Tulokset

08.05. / 17.00 / Sponsoroitu Skeet / 50 / A,B,C / Jaakkola/Nieminen

15.05. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 75 / A,B,C / Kaira/Heinänen

22.05. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 75 / A,B,C / Eskola/Rantala

29.05. / 17.00 / EuSA:n Trap mestaruusk. / 75 / Kaikki sarjat / Kallio/Nieminen/Kaira

05.06. / 17.00 / Alpovene-trap / 50 / A,B,C / Kallio/Jaakkola/Kaira / Kilpailukutsu / Tulokset

12.06. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 75 / A,B,C / Soini/Pellikka

19.06. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 75 / A,B,C / Nieminen/Laaksonen

26.06. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. /75 / A,B,C / Soini/Kaira

03.07. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 75 / A,B,C / Laaksonen/Norri

10.07. / 17.00 / EuSA: Skeet mestaruusk. / 75 / A,B,C / Nieminen/Rantala

17.07. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Soini/Kallio

21-22.07. / 10.00 / Lions clubien haulikkolajien SM-kilpailut, järjestäjä EuSA ja Lions Club Honkilahti

24.07. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Jaakkola/Heinänen

31.07. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Kaira/Rantala

07.08. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Eskola/Nieminen

04.08. / 10.00 / Eura trap, Beretta ykkös-cup / 100 / N/N-Y-Y50-Y60-Y70-Y75 / Haulikkojaosto

14.08. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Norri/Soini

21.08. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. / 50 / A,B,C / Nieminen/Jaakkola

28.08. / 17.00 / Trap ja Skeet harj.kilp. /50 / A,B,C /Pellikka/Laaksonen

Harjoitusiltoina kilpaillaan pienistä palkinnoista!
Tiedustelut:
Kaira 050 5729018
Nieminen 0405141135

TERVETULOA EuSA:an!

Tulostettava pdf-muotoinen kilpailukalenteri tästä. Beretta Cup 4.8 ei 11.8, kuten tulostettavassa versiossa lukee.

_____________________________

Beretta 1 -CUP:n osakilpailut EuSA

5.5.2018 Kaukokiito-trap: 1-trap / Kilpailukutsu
04.8.2018 Eura trap, BERETTA 1-CUP: 1-trap